Wykładowca akademicki, adiunkt, Optometrysta (RIZIM 1500007537, NO06201)
Absolwentka Optyki Okularowej, a następnie Optometrii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Od 2010r. wykładowca akademicki w Laboratorium Fizyki Widzenia i Optometrii, na Wydziale Fizyki i Astronomii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie prowadzi wykłady i laboratoria m.in. z Optometrii pediatrycznej czy Badań optometrycznych. Aktywnie wspiera rozwój optometrii zarówno w Polsce, jak i za granicą, uczestnicząc w międzynarodowych grupach Key Opinion Leaders (KOLs), czy Consortium for optometric educators organizowanego przez European Council of Optometry and Optics (ECOO) European Qualifications Board oraz prowadząc wykłady z zakresu zaburzeń widzenia obuocznego, terapii wzrokowej i optometrii pediatrycznej w Polsce i Europie.
Aktualnie prowadzi badania naukowe skupiające się głównie na zagadnieniach dotyczących dysparacji fiksacji, w tym oceny niestabilności obuocznej u osób z dysleksją rozwojową oraz z zaburzeniami widzenia obuocznego. Jej zainteresowania badawcze obejmują także inne procesy wzrokowo-motoryczne u osób z trudnościami w czytaniu i zaburzeniami widzenia obuocznego. Wyniki swoich badań prezentowała na licznych konferencjach o zasięgu zarówno krajowym, jak i międzynarodowym, a także publikuje w czasopismach naukowych. Jest również autorką wielu artykułów popularnonaukowych i metodycznych.
Od 2006 r. jest czynnym optometrystą. W swojej praktyce zawodowej specjalizuje się głównie w diagnozowaniu i terapii osób, w tym dzieci, z zaburzeniami widzenia obuocznego oraz trudnościami w czytaniu. Dodatkowo zajmuje się badaniami i rehabilitacją wzrokową u osób ze szczególnymi potrzebami, w tym u dzieci z mózgowym uszkodzeniem widzenia. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Optyki i Optometrii (PTOO) oraz Komisji Etyki Optometrii (KEO).